על התערוכה "דירה להזכיר"

02.06.2012 - 07.07.2012

.

כבר שלושה דורות מלווים איוריו של שמואל כץ את ילדותינו ולא איבדו מחינם ורעננותם. הרוח הטובה השורה עליהם קורנת מהקו הקולח והכתם המרפרף.

 

בתערוכה מוצגים איורים ידועים מהספר "דירה להשכיר", איורים נוספים וכן, תהליכי עבודה. בהתבוננות בתוצאה הסופית, זו המודפסת בספר ונחשפת לעיני כל, נדמה כי שמוליק מרקד בקלילות עם העיפרון והמכחול על הדף. ברישום הקולח אין זכר להתלבטויות אותן רואים רק התבוננות בדפים המסודרים באופן מופתי במגרות בסטודיו.

הרישומים והעיצובים השונים לכל טקסט המוצגים אף הם בתערוכה, חושפים מה רבה המחשבה והבדיקה שהושקעה בהתחברות הנכונה לטקסט.

 

המשך העבודה של שמוליק היא ההכנה לדפוס. בתחילת עבודתו המקצועית -  טכנולוגיית הדפוס היתה מורכבת, ספרים מאוירים רבים הודפסו בשניים שלושה צבעים בלבד והיה צורך להכין גלופות לכל צבע בנפרד, כמו כן, לתאם כך שכולן תהיינה מודפסות זו על גבי זו במיקום מדוייק. אמנים רבים השאירו עבודה זו לבעלי המקצוע בבית הדפוס. שמוליק הקפיד לקחת על עצמו גם את העבודה הזו, כך זכינו לראות גם את ההכנות המורכבות מעשה ידיו המוצגות בתערוכה.בהמשך, גם כשטכניקת הדפוס השתכללה וניתן היה להדפיס ציורים מורכבים יותר, בעלי גוונים מדורגים, שמוליק עשה את המעבר הטכני והסגנוני. יחד עם זאת תמיד שמר על החיוך הטוב הקורן מכל איור.

   תמונות מפתיחת התערוכה   │   סרטון מפתיחת התערוכה   │   תמונות מסדנת היצירה לילדים

אימייל: the.edge.center@gmail.com

www.the-edge.co.il